O autorach

Roksana Blech

Redaktorka i literaturoznawczyni.

Marcin Całbecki

Urodzony w roku 1977 w Bydgoszczy. Doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny w Katedrze Historii Literatury Uniwersytetu Gdańskiego. 

Klaudia Golon

Urodzona w 1996 roku w Ostrołęce. Absolwentka zarządzania instytucjami artystycznymi i filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim.

Eliza Gościniak

Urodzona w 1996 roku w Płocku. Studentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. 

Sara Gosk

Urodzona w 1994 roku. Słuchaczka studiów magisterskich na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego na kierunkach teatrologia i filologia polska. 

Małgorzata Groth

Urodzona w 1992 roku w Gdańsku. Studentka filologii polskiej ze specjalnością edytorską na Uniwersytecie Gdańskim, początkująca redaktorka.

Jerzy Kandziora

Urodzony w 1954 roku w Poznaniu. Doktor habilitowany, pracuje w Instytucie Badań Literackich PAN w Warszawie (Pracownia Poetyki Teoretycznej) na stanowisku profesora. 

Katarzyna Kaszorek

Urodzona w roku 1989 w Gdańsku. Absolwentka filologii angielskiej (ze specjalizacją translatoryczną) Uniwersytetu Gdańskiego i filologii hiszpańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

Urszula Makowska

Urodzona w 1957 roku. Historyk sztuki. Pracuje w zespole Słownika Artystów Polskich w Instytucie Sztuki PAN.

Piotr Maksymowicz

Urodzony w 1989 roku. Doktorant na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. 

Wiera Meniok

Zbigniew Milczarek

Urodzony w 1971 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Absolwent filologii polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, uczeń prof. Władysława Panasa, nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 13 w Tomaszowie Mazowieckim.

Piotr Millati

Urodzony w roku 1967 w Gdańsku. Doktor habilitowany, historyk literatury. Pracownik Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego.

Żaneta Nalewajk-Turecka

Urodzona w 1977 roku. Doktor habilitowana, historyczka literatury, komparatystka. Pracuje w Zakładzie Komparatystyki na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Małgorzata Ogonowska

Urodzona w 1971 roku w Węgorzewie. Absolwentka filologii polskiej (ze specjalizacją edytorską) Uniwersytetu Gdańskiego, od 1996 redaktorka i korektorka, od 2013 również wydawczyni.

Jakub Orzeszek

Urodzony w roku 1991 w Gdyni. Doktorant na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Sekretarz redakcji czasopisma „Schulz/Forum”.

Hana Nela Palková

Bohemistka, historyczka, polonistka i judaistka. Tłumaczka, poetka.

Andrij Pawłyszyn

Urodzony w 1964 roku we Lwowie. Wykładowca na Wydziale Humanistycznym (Katedra Kulturoznawstwa) Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie.

Marcin Romanowski

Urodzony w 1987 roku. Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Filologicznych Studiów Doktoranckich UG.

Stanisław Rosiek

Urodzony w 1953 w Gdańsku. Historyk literatury, eseista i wydawca. Pracuje (od 1977 roku) w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego.

Joanna Sass

Urodzona w 1976 roku. Absolwentka wiedzy o teatrze Uniwersytetu Gdańskiego, obecnie doktorantka Wydziału Filologicznego macierzystej uczelni.

Paweł Sitkiewicz

Urodzony w 1980 roku. Filmoznawca i medioznawca, profesor Uniwersytetu Gdańskiego. Z wykształcenia polonista. 

Piotr Sitkiewicz

Urodzony w 1980 roku. Redaktor i literaturoznawca.

Tymoteusz Skiba

Urodzony w 1987 roku. Doktorant na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

Aleksandra Skrzypczyk

Urodzona w 1990 roku. Magister filologii polskiej ze specjalizacją dziennikarską i retoryczną, uczestniczka Filologicznych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Gdańskim.

Branislava Stojanović

Urodzona w 1969 roku. Polonistka, tłumaczka, literaturoznawczyni; pracuje na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Belgradzie.

Katarzyna Świerk

Urodzona w 1978 roku. Absolwentka chemii na Uniwersytecie Gdańskim, doktor nauk chemicznych, członek Polskiego Towarzystwa Chemicznego. 

Filip Szałasek

Urodzony w 1986 roku. Literaturoznawca, krytyk muzyczny. 

Monika Szuba

Urodzona w 1979 roku. Literaturoznawczyni, tłumaczka. Pracuje w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki Uniwersytetu Gdańskiego.

Balbina Tarnowska

Urodzona w 1994 roku w Wejherowie. Doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. 

Katarzyna Warska

Urodzona w 1993 roku. Doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, redaktorka.

Mirosław Wójcik

Urodzony w 1960 roku. Doktor habilitowany, profesor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Historyk literatury, edytor i tłumacz.