(A) Lwów. Kuratorium Okręgu Szkolnego Lwowskiego występuje do starostwa w Drohobyczu o zbadanie moralnego i politycznego zachowania Brunona Schulza.
(B) Lwów. Kuratorium Okręgu Szkolnego Lwowskiego poleca Schulzowi przedłożenie świadectwa dojrzałości oraz indeksu studiów na politechnice.
(A) Urzędnik kuratorium zajmuje się sprawą podania Schulza o pozwolenia na nauczanie. Notatka sporządzona 21 sierpnia z prośbą o zbadanie opinii o Schulzu zostaje przepisana na maszynie. Urzędnik charakteryzujący Schulza zwraca uwagę na jego żydostwo oraz studia na politechnice lwowskiej i podaje jego adres zamieszkania. Pod dokumentem za kuratora być może podpisał się doktor Kazimierz Sośnicki, naczelnik Wydziału II, późniejszy profesor Uniwersytetu Lwowskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Uniwersytetu Gdańskiego. Podpis rozpoczyna się od litery „D”. Starostwo przekaże prośbę drohobyckiemu komisariatowi policji 5 listopada1.
(B) Tego dnia sporządza się też notatkę dotyczącą braków formalnych w podaniu o pozwolenie na nauczanie. Jak się zdaje, jej oficjalna wersja zaginęła w archiwum gimnazjalnym, być może miała późniejszą datę2.
Zobacz też: 9 sierpnia 1924*, 21 sierpnia 1924*, 10 listopada 1924*, 15 listopada 1924*, 21 listopada 1924*, 8 grudnia 1924*. (kw)